Asukoht: Namiibia, Naute Recreation Area
Koordinaadid: -26.95664, 17.96726
Teekond: 40976 km
Kraadiklaas: 15°C

Pahad linnud ja muud asjad

19-21.08.2006


Tuleb kohe alguses ära öelda, et täna õlut pole. :P

Sossusvlei suured punased liivaluited on üks peamisi Namiibia turismiobjekte. Siin Dune 45 Sesriemi ja Sossusvlei vahel. Luiteharjal on ka mõningaid turiste turnimas näha. Päevaajal, mil päike on kõrgel taevas ja valgus külm pole vaade suurem asi - varje pole ja luidete piirid ei joonistu hästi välja (nagu oleks suvaline liivahunnik), seega keskpäevast kiiret külastust ei soovita. Õhtul tund ennem päikeseloojangut on asi muidugi teine, hommikul päikesetõusu ajal arvatavasti ka (kuigi mina hommikuti magan, seega ei tea üldse, mis siis toimub). Külastamise eest tuleb maksta 80 N$ nägu + 10 N$ auto (iga päev) ja kui õhtuks jääda, siis tuleb ka Sesriemis ööbida (telkimine 240 N$ 1-8 inimest).

Mul on ikkagi suur nõrkus igasuguste reptiilide suhtes – nad on täielik work of art, kui lähemalt uurida! Kui see neile meeldiks, siis arvatavasti lapsendaks mõne ära… :)

On ju ilusad värvid?

Kui Namiibia ranniku ülemise osa katab kinnine Skeleton Coast, siis alumine osa Lüderitzist all pool kuni LAV-ini on samuti keeluala, kuid siin kaevandatakse teemanteid. Nende kahe vahepeale jääb veel Namib Naukluft Park, millest enamik on samuti kinnine piirkond. Kokkuvõttes siis on ligi pääsetav ainult umbes 15% Namiibia 1500 km pikkusest rannikust (Swakopmundi ümbrus ja all pool Lüderitz). Pildil on näha Diamond Area 1, mis jääb Lüderitzi sõites tee äärde. Salapärase kuma järgi võib arvata, et teemante on siin kandis tõesti sitaks palju… ;)

Ja pahad linnud olid selle tee ääres. Väikesed lõokese moodi linnud aga täitsa lollid, istuvad tee peal ja ei lenda minema, kui auto tuleb. Ja kui lendavad, siis taidlevad auto ees nii kaua, kui alla jäävad. Pahad linnud, ma juba ütlesin. Hästi pahad. :)

We got shitload of sand (and diamonds)! :) Kolmanskop on miniatuurne viiekümnendatel maha jäetud teemantikaevanduse linn Lüderitzi lähistel. Majad on enamikus tühjad ja liivaluited võtavad vaikselt elamispinda üle. Külastamise eest tuleb maksta 38 N$ (sisaldab ekskursiooni).

Kolmanskopis oli ka miniatuurne Namiibia teemantikaevandamise tutvustus, kus jäi silma selline ulmelaev, millega kaevandatakse teemanteid mere põhjast. Kui vaatad üleval paremal olevat joonist (crawler technology), siis on sealt näha, et selle laeva külje pealt lastakse mere põhja spetsiaalne robot linttraktor, mis siis seal kaevandab. Tundub, et päris elus on ulmet rohkem, kui ette kujutada oskame, eriti valdkondades, kus raha liigub. :)

Sorteerijad-mutid hoitakse teemantitest ikkagi eemal, näevad konveierlinti läbi paksu klaasi ja siis juhivad kangi abil oskuslikult vastavaid torusid, mis märgatud teemanti endasse imevad (ja bossi kabinetti transpordivad). Arvatavasti muidu viiksid mutid hea meelega osa tööd koju kaasa… :P

No on ikka mölakas ritsikas, paks nagu pöial ja mingi 10 cm suur umbes, koos jalgadega. Neid oli seal veel, sõid isuga teisi, kes olid auto alla jäänud. :P

Aga mis see taustal paistab? Jeebus, see on ju LAV seal mägede taga! Ja kui roheline! Nii roheline polegi vist peale Marokot olnud. Tubli-tubli! :)

Ja lilli ja värke on paari viimase päeva jooksul päris palju silmapiirile kerkinud. Ütleme nii, et algasid juba ennem Lüderitzi. Kohe ilus on, võiks öelda. Värske. Ja lõhnab! Mmmmm… Kui ma nüüd meenutama hakkan, siis ma vist pole erilisi lillelõhnasid tundnud kuid. Ega kuiva ja liiva sees ju suurt midagi pole ka. Teine asi on vist see, et mul on nina selle tripiga käest ära läinud, arvatavasti limaskest on pideva kuiva ning tolmu tõttu oma oskused minetanud ja ei tunne enam hästi lõhnasid. Ma muidugi loodan, et ta kodus taastub, muidu on paha…

Selline on Fish River Canyon peamisest vaatekohast. Selle lombaka pildi tegemine käis umbes nii, et saabusin lõuna paiku vaatekohta, tibutas, vaatasin üle ääre alla – ohhoo, tõesti lahe kanjon, siis hakkas tugevamalt vihma sadama, krabasin fotokaga kähku 4 kaadrit, millest siinne panoraam on tehtud, siis läks päike pilve taha ja jäigi sinna. Läks pimedaks ja jamaks, ning mul on hea meel, et sai see kaader ära krabatud, sest nüüd näen ma ise ka, milline see kanjon ikkagi välja näeb.. Pilves oli täitsa jama seal, ei näinud eriti midagi. Ja selle (kuradima) vaate eest tuleb maksta 90 N$ (80 nägu + 10 auto).