Asukoht: Namiibia, Swakopmund
Koordinaadid: -22.68162, 14.52798
Teekond: 42338 km
Kraadiklaas: 18°C

Kolmanda planeedi saladus

26.08.2006


Ega siin Namiibias välisturistiga eriti midagi huvitavat ei juhtu, seega nagu viimasel ajal kombeks, polegi nagu eriti millestki pikka juttu teha.. Muide, päris hea on meenutada aegu nendes vähem arenenud Aafrika maades, kus ikkagi aeg-ajalt juhtus ja ikkagi oli asju, mis üllatasid. Muidugi võib-olla juhtuks siin ka rohkem, kui oleks eile Eestist lennukiga saabunud aga praegu tundub küll, et sekelduste mõttes suhteliselt igav kant see Namiibia. Tegelikult üldse nagu oleks ikkagi kuskil mujal, kui Aafrikas, sest pole mingit erilist Aafrika-fiilingut ja –melu siin, kui eksootilised loomad välja arvata. Aga loomi õnneks on näha ka väljaspool aiastatud rahvusparke – olen siin vabas looduses näinud kõiki loomi, kes olid esindatud Etosha rahvuspargis, pluss veel mõned. Küll mitte nii suurtes hulkades ja peadpidi koos, aga nad on siiski täitsa olemas.

Kaader Naute järve äärest (Naute Recreational Area, Keetmanshoopi kandis), kuhu ma sattusin täitsa juhuslikult ööbima. Tegin selle pildi lootuses, et kui hakkan kunagi autot või katusetelki maha müüma, siis oleks reklaammaterjal käepärast. On huvilisi? :P

Siin vaade Spitzkoppe (~1700m) mäe küljelt. Eemalt vaatasin, et Spitzkoppe vastupidiselt reklaamile polegi nagu midagi erilist aga täitsa lähedalt, tuleb tunnistada, oli teine üsna huvitav ja mastaapne (kivihunnik) keset lagedat. Kohe mäe külje all on mitmeid kauneid laagriplatse, kus saab ööbida (35 N$ nägu + 10 N$ auto). Kui midagi paremat teha pole, siis leia pildilt Helga. ;)

Ülevalt poolt ka midagi (kuigi pildil pole siiski mäetipp, mis eeldab tehnilist mägironimist).

Siin aga vana kaljujoonis Namiibia kõrgeima mäestiku Brandbergi (~2500m) juurest, ühest (vaateplatvormiga pool)koopast. Need värvilised joonised pole nii vanad kui Tywelfonteinis olevad graveeringud aga arvatavasti mingi paar tuhat aastat ikka. Kui terasemalt uurida, siis pildi keskelt paremal all on üks “valgete pükstega” tegelane nagu jooksmas teise eest ära. Segastel asjaoludel on see (kuulus) pilt tuntud nime all White Lady, kuigi pildil on kujutatud tegelikult meesterahvad (nokud on mõlemal üsna hästi välja joonistatud, kuigi mitte nii mastaapsed, nagu me oleme harjunud aafriklastel ette kujutama). ;) Ja ei tea kas see on minu paha fantaasia või mis, aga see konkreetne meessoost “valge daam” ja tema kannul kiirustaja, ka meesterahvas, meenutavad mulle millegipärast mingisse hella piitsamängu sisse elanud ürgseid tegelasi, kes kahekesi ennastunustavalt mööda karjamaad ringi hullavad. :P Külastamise eest tuleb maksta 25 N$ ja 4-5 km (edasi-tagasi) jalutada… kuigi arvestades, et joonis on ikkagi üsna tuhmunud, siis spetsiaalselt selleks kaugelt ma siia sõitma ei hakkaks (Swakopmundi muuseumis näeb pildilt paremini).

Vahelduseks (värvilist) saba ka!

Siin veel üks pilt nendest Namiibi kõrbe ürg-ime-müstifikatsioon-taimedest, Welwitschia mirabilis ja väidetavalt just selles kohas (Messumi kraatris) kasvavad vanimad isendid, mis on kuni 2000 aastat vanad. Üllatuslikult pole Messumi kraater ametlikult mingi kaitseala ja vaatamise eest raha keegi ei küsi, kuigi see koht pidavat kuuluma maailma botaaniliste imede esiotsa. Selle ulme peale tuli isu vaadata sellist multikat nagu “Kolmanda planeedi saladus”... ;)