11.01.2006
Asukoht: Maroko, Teel Casablancasse
Kraadiklaas: 17°C

Lambafiesta pealinnas

Täna, 11-ndal oli siis see moslemite lambaveristamise püha ja tõepoolest käis sel teemal vilgas tegevus. Nägin nii lammaste avalikku tapmist korrusmaja alla ehitatud spetsiaalses 8 riputuskohaga tapa-kangialuses ning mõned olid veretöö ette võtnud korrusmaja rõdul, mille lakke oli lammas üles tõmmatud. :P
Ma täpselt ei teagi, mida nad pärast naha maha võtmist selle lihakehaga tegid, kuid pead põletati rituaalselt tänaval ära. Ehk siis terve linn oli täis lõkkeid, kus põletati lambapäid ja sõrgu. Rahvas tõi oma kodudest pead ämbriga tänavale, kus valdavalt noored poisid neid sussitasid. Kui pea oli piisavalt ära põlenud, siis löödi või saeti sarved käepäraste tööriistadega maha (päris vaevaline töö). Täpsemaid tagamaid ma ei tea asja kohta, mis nendega siis edasi tehti.
Pärastlõunal oli päris kreisi vaatepilt tänaval, kui tapatalkudelt tulevad rinnuni verised mehed, pikk nuga käes, mõnel ka põll ees, sulle vastu tulid…

Seoses pühaga oli Rabat väga vaikne, mingit melu polnud kuna asutused ja poed olid kinni. Jõlkusin ka veidi keskuses ringi, midagi väga erilist silma ei hakanud. Rough Guide muidugi taas kiidab nii Hassani mošee varemeid kui Chellah’i varemeid, kuid minu maitse jaoks kuidagi tavaline kraam. Aga ilm rannikul parem, soojem ja pole ka nii niiske.

Aga viimasest leidsin hoopis toonekured, kes on siia talvituma tulnud! Erinevalt Eestist, on neid siin kohe parves ja pesigi sobivates kohtades päris tihedalt.


Krt, mõtlen, et kas on ikka mõtet panna üles 3 toonekurepilti? :)

* * *

Maksmata reklaam: kellel bussiturismist kopp ees, siis sihuke kodumaine uusüritus nagu http://www.madexpress.net aitab teil näiteks ka Marokos meelt lahutada.