Asukoht: Euroopa, Saksamaa, Berliin
Koordinaadid: 52.53123, 13.45670
Teekond: 2628 km
Kraadiklaas: -4°C

Tuled maha, tuled peale

Jöudsin löpuks sinka-vonka Poolast Berliini välja. Eilse päeva kilometraazi kogunes vaid ca 200, sest Helga mängis minuga ja kustutas tuled ära. Ainult parktuled pölesid ja muidu oli ta pime. Uurisin köik kaitsmed läbi ja vötsin lambid lahti, et pirne kontrollida, kuid ei miskit. Helistasin siis Vilojetti, et äkki on mingi “tüüpviga”, aga ei miskit kindlat, kuigi lüliteid olevat nad minevikus küll vahetanud. Vaatasin lüliti ka pögusalt üle, tundus OK. Tuju muidugi sitt, juba pärast kella 15-t pidin otsima mingi öömaja, ega hämaras ei söida ilma tuledeta. Kujutasin juba ette, et söidan homme Berliini valgel ajal välja, lähen “esindusse”, seal siis mingi puhtas tööülikonnas elektrik teatab, et kahjuks on traadid läbi pölenud, peame kogu auto elektrijuhtmestiku (see juhtmestik ei köla nii hästi kui harness, kuidas tölge oleks?) välja vahetama… :P Kuna hotellituba oli köle ja külm siis vötsin ennat kokku ja üritasin siiski möistusega veidi asja uurida. Otsisin välja auto elektriskeemi, testri (pidin selle köigepealt ära parandama, kuna hiinlaste leiutis oli ennast jootest lahti vibreerinud, tal köhus oli 6 kellapatareid sillatud ja siis näiteks kaitse oli ka trükkplaadi külge joodetud, ehk säästab möne kopika pesa arvelt, aga no mitte sellest ei tahtnud ma rääkida). Tester näitas selgelt, et jopa-kolla (!), ei tule lülitist midagi välja, seega pole ime, et ei pöle. Nägu kiskus kohe naerule, niks naks, krips kraps, oli mul uus tagavaralüliti küljes. Küll mitte 3-astmeline ja originaal aga noh, peaasi, et lülitada saab. Ja töötab. Üritan Berliinist leida uue originaali, seda veits mugavam lülitada. ;)


Poolas on muidu lahe söita, nende kitsaste sinka-vonka teede peal. Mulle meeldib. Magistraalid imevad—arusaadav, et juhid aeg-ajalt roolis magama jäävad… :P Siis veel tahtsin mingisse suurde “maksimarketisse” minna, nimeks Makro. Kuid uskuge vöi mitte, et lastud sisse, kuna sisse minnes tuleb esitada kliendikaart ja kui seda pole, siis ei saagi sisse. Päris naljakas värk. Mingi nö. väikehulgiladu vist, aga nagu kaubamaja.


Poola “temaatilised” piparkoogid aitavad magistraalil meelt lahutada. Aga mu nina on siin pildil kuidagi kahtlane - või kas ta ongi selline? Ma mõtlen et nagu oleks ninaoperatsioonil käinud või nii… ;)


Homme vaatan veits Berliinis ringi ja öhtul liiguks edasi.