Asukoht: Mauritaania, Imelik savann
Koordinaadid: 17.53755, -15.78779
Teekond: 13435 km
Kraadiklaas: 27°C

Munad maas

18.02.2006


Kuna Nouakchott’i ümbrus oli lage ja liivatuuline, siis sõitnud läbi ligi 100 km jõudsin parema elu otsinguil mingisse imelikku savanni (kus paar päeva Senegali viisa ootuses aega parajaks teha).

Pilt loodusfoto konkursile. :P Ööbimiskohas nägin korduvalt suurt “öökulli”, kes mind eemalt uudistas. Kuskil oli teine veel, sest nad vahel huikasid…

Järgmise päeva pärastlõunal selgus ka “öökulli” uudishimu põhjus – nimelt olin eelmine õhtu Helga ajanud ca 10 meetri kaugusele tema pesast, mis oli puu taga maas. Või õigemini pesa kui sellist polnudki, maas oli vaid kaks (suure kanamuna suurust) muna, mille juurest lind minu lähenedes eemale puu otsa lendas. Kuna ma temale rohkem stressi põhjustada ei tahtnud, siis pidin kolima paarsada meetrit eemale. Loodetavasti on maimukesed nüüdseks juba koorunud… Või siis äkki… homme? ;)

Kakud mulle üldse väga meeldivad, kuigi ma olen neid vähe näinud. Eestis mõnel pool on teisi väidetavalt rohkesti aga mina olen ainult paaril korral trehvanud. Samas, Lääne-Saharas nägin ka ühel õhtul kahte pisikest kakku, ehk vaid 15 cm kõrged. Istusid kõrvuti kivi otsas, väga lahedad. Pikksilmaga selliseid hea uudistada… :)

* * *

Vahepeal on ka saabunud üks kiri, nimelt loodushuviline Tõnis Tasane kirjutab, et madu pildil oli sarvikrästik Cerastes Cerastes. "Madu on ise mürgine ja Moskva loomaaias on isegi üks töötaja selle hammustusse surnud. Eestis peetakse ka paari sama liigi isendit. Inimesele otsest ohtu ei kujuta ;)"