Asukoht: Euroopa, Eesti, Paide
Teekond: 1180 km

Katusetelk vs. autos magamine

Jõudsin Leedust eile õhtupoolikuks koju tagasi—paras (jõulu)aeg isa-ema poolt läbi astuda, anda edasi tervitused Leedust ja keha kinnitada. ;)

Päriselu test näitas, et mu pikalt kavandatud ja hoolikalt teostatud “voodiprojekt, mis käib veel ka õues kasutatavaks lauaks”, ehk siis autos magamise idee ei realiseeru nii hästi, kui ma lootsin. Kui kogu elamine on peale laaditud, siis on sees ikka veidike kitsas ja tüütu seda voodit kokku ja lahti monteerida—tuleb pidevalt samu asju ühest kohast teise ümber tõsta. Defender 90 on seest ikka üsna väike. Kokkuvõtvalt—võimalik, aga liigne tüli. Seega tuleb võtta isa vanast garaažist plaan B, ehk siis katusetelk. Õnneks on mul katusetalad Defender’ile aegsasti varutud, seega tuleb vaid valmis nokitseda telgikinnitused, sest originaalid ei sobi mu taladega.

Kõigepealt oligi mul plaanitud katusetelgis magada. Siis punnitasin ja imesin välja idee, et olen eriti jahe (ingl. k. cool), hoian minimalistlikku profiili ja magan ikkagi sees, kuigi 90 on väike. Aga kui nüüd kõik asjad ja madratsid ja tekid ja padjad ja kaardialused ja päevariided ja värgid on peal siis on sees lahtise voodiga veits kitsas ja näiteks poristele jalanõudele pole enam head kohta. Ühesõnaga võimalik, aga võiks olla veidi pingevabam. ;)

Täna üritabki telgi peale monteerida, pole ta veel Helga katusel olnudki. Kui kõik sujub, siis saab homme hommikul taas teele. Kui ei suju, tuleb oodata pühade lõppu, et poest saaks mõningaid vidinaid.

Lisa: Valmis, homme hommikul minek.