Asukoht: Namiibia, Sesfontein
Koordinaadid: -19.12082, 13.61793
Teekond: 37401 km
Kraadiklaas: 30°C

Kaokoland

07.08.2006


Windhoekis ostsin raamatu "4x4 Routes in Namibia" (240 N$, müügil Cymot/Greensport poes), milles mõningate offroad marsruutide kirjeldused, skeemid ja GPS koordinaadid. Praeguseks olen sõitnud mööda väikeseid radu läbi mägise Kaokolandi piirkonna Namiibia loodeosas ja ühe hulga aja oli kohe veidi kergem olla (sest peale Kameruni polegi tegelikult saanud ju rahulikumalt kuskil ukerdada).

Alustame pildi kirjeldamist Aafrika vanasõnaga, mis kõlab umbes nii, et “oska eristada krokodilli puunotist”. :) Näha on Angola ja Namiibia vahel voolav piirijõgi (Kunene) Ruacana elektrijaama juures ja see ujuv asi pole mitte puunott vaid päris suure kroko pea. :) Ujuda pole siin eriti soovitatav, kuigi hoiatava sildi peal oli põhjuseks toodud, et elektrijaama lüüside liigutamisega võib veetase ootamatult tõusta, aga krokodest ei sõnagi. :)

Ruacanas lõpeb asfalt ära ja edasi Epupa poole saab sõita mööda väikest rada.

Siin näha, et seesama krokodillijõgi on Epupas moondunud päris omapäraseks koseks. Kuna siia kose juurde tuleb ka üks korralikum tee, siis oli mitmeid turiste ka näha ja kohe paremale, puude vahele, jääb 2 kämpingut. See pilt ja üks järgmine on taas üle hulga aja panoraamid, seega tuleb veebilehitseja akent horisontaalsuunas kerida, et tervet asja näha.

Taas väikese tee peal sattusin veidrale surnuaiale. Mitme hauakivi peal on lehmapilt ja ühe peal ka elevant ning kaelkirjak. Arvatavasti pole siiski tegu loomade surnuaiaga. :) Taustal ja vasakul puu otsas on kuhi lehmakoljusid ka.

Natuke Kaokolandi sellist maastikku koos väikese teega, kus, nagu arvata võib, erilist liiklemist ei toimu (mis on super).

Kaokolandis elavad, kuigi üsna hõredalt, peamiselt himbad, kelle olek ja elukombed pole vist ürgajast saadik eriti muutunud. Miks nad sellised välja näevad, seda ehk loed huvi korral vastavatest raamatutest või toksid internetti “namibia himba”. Viimases eestimaises Go Discover ajakirjas oli ka juttu Namiibiast ning himbadest.

Krt, see kirjutamine on muutunud nagu selliseks kohustuseks, et ei viitsigi enam tegeleda sellega. Vahel on tuju peal (olnud) aga viimasel ajal nagu eriti pole. :) Nii et otsige endale mingit muud lugemist, kindlasti on vahepeal mingeid uusi raamatuid ilmunud või ajakirju… :P

Kaelkirjak ja jaanalind on veidrad tegelased – sellise kehakuju ja mõõtmetega loomade-lindudega pole nagu harjunud, ehk siis vabas looduses on nad ikkagi ulme (ehk müstifikatsioon).