26.01.2006
Asukoht: Maroko, Tarfaya lähistel
Koordinaadid: 27.91681, -12.31490
Teekond: 9672 km
Kraadiklaas: 19°C

Kalapäev

Tuleva Aafrika Näljahäda edasi lükkamiseks varusin 50 sardiinikonservi (sardiin õlis ja sardiin tomatis ja sardiin sojaõlis). Päris head konservid, kohalik toode, ekspordiks (ca 3,20-4,50 DH/tk).

Tan Tan’ist allpool pidavat olema soojem ja nii see tõepoolest tundub, lisaks lendas täna ringi kärbseid, ehk siis kindel elu märk. Seni nagu polnud kärbseid ega midagi. Samas hakkab siit nüüd ka mastaapne vähem asustatud kõrb ja homme ehk ületan Lääne-Sahara piiri.
Lääne-Sahara teema on vist endiselt valus, sest politsei pidas juba 2 korda kinni ja uuris, et kes ma olen ka kuhu lähen (ehk siis ajakirjanikud pole endiselt teretulnud). Samas autodega turiste oli eriti palju Agadiri ümbruses, domineerivad prantslaste autosuvilad, kuid ka 4x4 masinaid on. Mirjane maksimarketi parklas seisis sadakond autosuvilat, mille omanikud mitte seal ei ööbinud vaid tegid sisseoste. Mida suured massid leiavad Agadiri-laadsetes kohtades (eriti talvel, kui päevitada ega ujuda ka ei kannata) jääb endiselt mmmõistatuseks.

Tüüpiline teele jääv kaasaegne küla (vist Sidi Akfennir), keskpäeval. Põhiline äritegevus on koondunud tee äärde. Kõrbes vähem melu, kuigi see on ainuke suurem tee, mis läheb lõunasse.