17.06.2006
Asukoht: Kongo, Pointe-Noire

Jeee!

Nüüd ongi selline huvitav situatsioon päevakorral, et Angola viisat ma ei saanudki, kuna nemad tahavad passis sellist tühja lehte, mis on mõlemalt poolt tühi! Uurisid ja puurisid ja lõpptulemus oli, et ikka ei saa kuidagi. Ega see mingi hea uudis ei ole, sest see kant on üldse kõige kehvem kant, kus selline probleem päevakorrale võis kerkida, kuna tegelikult siit edasi minna peale Angola on suhteliselt keeruline, eriti veel arvestades, et mu Kongo viisa lõpeb ka kolmapäeval ära.

Mis variandid on?

1. Kuidagi üritada autoga Brazzaville’i jõuda, aeguva viisa kiuste ja sealt praamiga Kongo DV pealinna Kinshasasse (arvatavasti peale nädalast vangis istumist ;). Sealt kähku Matadi’sse, kus üritada uuesti Angola viisat, nüüd juba päris-Angola jaoks, kuna Cabinda’st on ringiga mööda sõidetud. Arvestades, et seesama idiootne kahe lehe nõue kehtib ka seal, on selline ots siiski arvatavasti mõttetu, sest Kongo DV võib veel hullemaks kohaks osutuda, kus täis passiga aega surnuks lüüa.
2. Panna auto konteinerisse ja saata laevaga LAV-i, ise lennata pealinna Brazzaville’i, üritada saada LAV-i viisa, arvatavasti tuleb ka Kongo viisat pikendada. Samas, ega passi lehti juurde ei teki ja ega see laevatamine mingi odav lõbu ka just pole. Lõuna pool võib ikkagi tekkida passiga jama.
3. Lennata Eestisse, teha uus pass, lennata tagasi ja üritada uuesti Angola viisat.
4. Panna auto konteinerisse ja saata Eestisse tagasi. Ise tulla varem või hiljem lennukiga.

Pole eriti head variandid. Oleks veel mõned kehvemad, näiteks üritada Kongo DV-st Sambiasse, aga varem või hiljem tekib passiga probleem. Seega, käiku läheb variant 3, mis haukab rahapakist päris suure osa, aga (teoreetiliselt) garanteerib reisi jätkumise. Üks probleem on muidugi see, et mul Kongosse tagasi tulemiseks vaja ka uus viisa kuskilt saada. Idee selline, et tagasi tulles peatun paar päeva Pariisis ja üritan sealses Kongo saatkonnas uue viisa saada. Kui ei saa, siis muutub situatsioon muidugi halenaljakaks (kui Helga peab igaveseks Kongosse jääma). ;)

Praeguseks on asi selline, et suutsin täna, laupäeva hommikul, sebida lennukipiletid marsruudil Pointe-Noire – Cotonou (Benin) – Pariis – Amsterdam – Tallinn (ja tagasi, aga Amsterdami asemel Praha). Otse Pointe-Noire’st või Brazzaville’ist Pariisi on lähiajaks kõik välja müüdud (ja kas poleks tore ikkagi juhuslikult Jaanipäevaks koju jõuda?). :)

Vaat selline Aafrika-reis! Võib-olla trehvab mõne Jaanitule ääres… ;)

P.S. Krt, siin vahepeal on muidugi juhtunud ka naljakaid asju, nagu näiteks hotellitoas tuli boileril kuumaveetoru küljest ära ja tuba muutus täielikuks aurusaunaks (mida parajasti all korrusel kapitaalremonditakse). Põlema õnneks midagi ei läinud. Aga pole hetkel aega pikemalt heietada, sest pean kojusõiduks mõned asjad pakkima ja auto kuhugi parklasse ära sokutama. Ühesõnaga palju asju on veel ajada ja varsti on, kurat, pime! Minge parem õue…