Asukoht: Euroopa, Hispaania, Algeciras

Hispaania transiit

See juba läheb! Palju kuivem tunne kui ennem (vaja ainult piisavalt kaugele sõita)! ;)


Costa del Sol. Mööda mereranda silmad maas ringi luusimine on üks mu lemmiktegevusi. Nii palju huvitavat! Aga siit sõitsin peagi edasi, sest tahaks ikkagi Aafrikasse jõuda… Kulgesin mööda mereäärt kogu selle Malaga, Marbella jms. värgi läbi ning mulle ei meeldinud - kuurortmagalad, tihedalt täis ehitatud ja kõva kinnisvaraarendus käib. Palju välismaalasi ja välismaalastest pensionäre, tulnud siia sooja vanaduspõlve veetma. Tundub nii igav. Ainult heast kliimast on vähe, vähemalt mõnele…


Hispaanlased tunduvad olema suured lihasõbrad, lihaletid on suured ja terved “kitsejalad” ripuvad supermarketis kimpudena. Siin pildil on need näha tagaseinal aga saab ka nende vahel ringi jalutada ja endale sobiva välja valida. Ma ei saagi täpselt aru, kas see on siis soolatud või suitsutatud kints, või mis moodi tehtud.

Hinnad on Hispaanias üllatavalt kõrged, millegipärast olin ette kujutanud, et Hispaania on odavam maa. Ka on supermarketis kaubavalik teine ja ei leidnudki poest meil levinud “pakse köögilappe”, sellised, mis hästi imavad. Oli ainult õhukesi. Ka näiteks Hispaania enda tooted, tööriistad jms. on siin kallimad, kui täpselt samad asjad Eestis.

Krt, ma arvutasin kokku, et maksin Prantsusmaal teemaksu ca € 60 (Saksamaa - Lyon - Nimes - Marseille - Hispaania) ja Hispaanias ca € 40 (lõpus sõitsin teisel teel), mis on jube kallis ju. Päris kahtlaselt suur summa teemaksu kohta. Arvatavasti on mõttekam mingi legend koostada ja sõita järgmine kord tavalistel teedel, sest ma nagunii sõidaks max 90 km/h üldiselt ja oleks huvitavam ka.


Põikasin Gibraltarile ka sisse, see on Hispaania lõunatipu lähedal asuv väike kalju(pool?)saar, mis kuulub Suurbritanniale. Kehtib Suurbritannia nael ja räägitakse inglise keelt. Hinnad on ka Suurbritannia tasemel, vähemalt kallimad kui Hispaanias. Ega seal Gibraltaril suurt peale hakata pole, käia natuke “vanalinnas” ringi, kaeda vanaaegset 100-tonnise toruga superkahurit (£1), siis ära minna ja tunda rahulolu, et oled Gibraltaril käinud. Aga eks tegelikult on seal turismiatraktsioone veelgi, aga noh… Pilt ongi tehtud selle 100-tonnise kahuri juures. Kuna kahur oli nii suur, et ei mahtunud pildile, siis võtsin hoopis kajakaid… ;)


Algeciras on Hispaania lõunatipus olev sadamalinn, siit saab ennast (raha eest) praamitada Aafrikasse, põhiliselt kas siis Ceuta’sse, mis on mingi imesüsteemi läbi Hispaania koosseisus kuigi asub Aafrika mandril või siis Tangier’i Marokos. Ise läksin Ceuta’sse, lühem ülesõit, seega odavam ja Ceutas on maksuvaba kütus (€ 0,7 vs € 0,95/liiter) - hea paak ja kanistrid ennem Marokot täis lasta. Viimasel ajal on Marokos kütus väidetavalt palju kallimaks läinud, ehk siis kallim kui Ceutas. Pildil praamipiletid Helgale ja mulle, kokku € 149. Sõiduauto alla 1,8 m kõrge on veits odavam, mul on koos telgiga ca 2,35 m. Inimese ülevedu ca € 25.
Muide, esimene kogemus “trikimeistritega” oligi juba sadamasse jõudes, kus üsnagi ametlike maneeridega tegelane kätega juhendades andis mõista, et võta hoog maha, keera siia ja näitas koha kätte kuhu “võib” parkida. Siis seletas billet, billet ja näitas kust pilet osta. Aga loomulikult oli tegu tüüpilise isehakanud piletimüügiagendiga, mitte mingi ametliku tegelasega. See seik ühtlasi tuletas meelde, et transiit hakkab läbi saama ja seiklused algavad. ;)

Praamile sõit. Praamidega opereerivad mitmed firmad, kuigi hinnatase umbes sarnane. Sõit Ceutasse kestab umbes tund aega ainult, seda ja konkurentsi arvestades võiks auto ülevedu veits odavam olla.

Ei, Aafrika ei paista siit veel. Taustal olev küngas on Gibraltar. Aafrika jääb siit ehk 90 kraadi paremale.