19.01.2006
Asukoht: Maroko, Marrakech
Koordinaadid: 31.62079, -7.99192
Teekond: 8684 km
Kraadiklaas: 15°C

Elu on (taas) hea

Erfoud – Rissani – Ouarzazate – Marrakech

Teisel pool mägesid oli ilm eriti täbar, sõitsin alla Rissanini välja, kuid seal kallas ka vihma, oli külm ja jube tuul (telk öösel ägas täiega, olin pool ööd üleval ja ootasin, millal katus pealt ära lendab). Seega ega siin pikka pidu pole, Helga arvas ka, et sõidame ikka lõunasse. ;)

Postkaartide vahele ka paar pilti hallist argipäevast (ära lase palmidel ennast petta, ilm on jube kõle).

Tulvaveed voolavadki paljudes kohades üle tee, truupe ja sildasid on vähe. Eriti hull on aga kevadel, kui lumi mägedes ära sulab ja kogu see süsteem siis alla voolab ning paljudes kohades tee ära lõhub.

Vaatamata sellele, et mitu inimest ütlesid, et tee Marrakechi pidavat olema lume tõttu veel mitu päeva kinni, siis tegelikult polnud. Ilm oli läinud ilusaks ja lumi ära lükatud.

Eile õhtul hämaras jõudsin Marrakechi. Asist linnakaarti polnud, kiire käik peamisel äritänaval ka tulemust ei andnud, saagiks vaid üks väga nutune, peamiselt vanalinna plaan (20D)—selline nagu üldiselt turismiinfos tasuta jagatakse, peal need asutused, mis on selle eest raha maksnud. Aga ma pole veel turismiinfosse jõudnudki, äkki seal ongi sama asi tasuta saadaval.
Kaarti oli peamiselt vaja selleks, et leida üles Rue Yugoslavie, ehk siis Jugoslaavia tänav (hehee), kus pidi asuma Land Roveri esindaja. Ehk siis amort endiselt päevakorral.

Aga hommik taas õhtust targem, leidsin raamatupoe Librarie Chatr (mainitud ka Rough Guide’s, N 31°38.244’, W8°00.995’), kus müügil korralik Rough Guide’i Marrakechi kaart ja ka erinevaid reisijuhte (NB! Vaatamata sellele, et Marrakech suur turismikeskus, enamik kirjandust prantsusekeelne, inglisekeelset vähe, seega oleks tark kaardid-reisijuhid kodust kaasa võtta). Ega neid raamatupoode siin palju pole, seega tasub kõrva taha panna.

Hea kaart on minu sõber, kaardi abil nagu kaovad kõik probleemid. Land Roveri agendil originaalamorte polnud, polnud ka Casablancas ametlikul esindajal, et sealt tellida. Polnud ka amordi ülemist kinnitust, mida oleks ka vaja, kuna ühel on vint maas (hädapärast saab hakkama). Aga ostsin 2 Monroe Adventure 4x4 gaasiamorti (1800D), ehk ajavad asja ära. Muide päris naljakas on see, et teisel pool Atlast, Erfoud’is pakuti mulle Boge õliamorte hinnaga 2000D tükk või siis “hädas olijale hea sõbrahinnaga” 3000D paar. Neid pidavat müüja jutu järgi kasutama kõik ca 250 ümbruskonna Defenderit. Lisaks ta veel rääkis, et ma ei pääsevat niipea Marrakechi, kuna teed on lume tõttu kinni. Igal juhul ma neid ei ostnud ja täna siin pakuti neid samu Boge õliamorte hinnaga ca 900D paar. :)

Praegu sõitsin vanalinna, siin leidsin ühe korraliku tasulise parkla, kus saab ilusti paar päeva elada ja Marrakechis ringi vaadata. Ilm ka ilus (kuigi öösel kisub nulli lähedale), läheduses hammamid ja uued amordid ka olemas—seega elu tundub taas hea. :)