26.03.2006
Asukoht: Burkina Faso, ~ Ouessa
Teekond: 18978 km
Kraadiklaas: 40°C

Babuu!

Bobo-Dioulasso – Orodaro – Banfora – Gaoua – Ouessa

Assa, sain ikka hommikul mesilaste käest ühe sutsaka ära, selga. Aga vähemalt see tõestas, et need ikka on mesilased, mitte mingid kolmandad mesilaste moodi “kärbsed” – tundusid kuidagi energilisemad kui Eesti mesilased, mis tekitas mõningat kahtlust… ;)


Sindou lähistel jäi tee peale looduslik müstifikatsioon Pics de Sindou, ehk siis huvitavad kaljud. Nagu pildilt näha võib, tuleb ka kukrut kergendada – külastus tervelt 1000 CFA, pluss teine sama palju pildistamise eest. Kohalikud maksavad sildi järgi 500 CFA, mis on nende elatustaset arvestades ikka palju.

Aga mäed olid täitsa huvitavad, mis isegi üllatas, kuna Burkina loodus pole üldiselt kes-teab-mis huvitav.

Diagnoos: surnud (arvatavasti jäänud kulupõlengu kätte). Ausalt öeldes ei sooviks, et mõni selline härra üritaks mulle öösel une pealt ninna, kõrva või mõnda kolmandasse kehaõõnsusesse pugeda. :P Duššivoolik on hea võrdlus, nii jämeduselt kui tugevuselt…


Teele jäi ka üks ajalooline müstifikatsioon – vana kindluse (?) varemed Loropeni lähedal (Ruine de Loropeni). Kuna külastuse eest küsiti taas raha, seekord isegi 1500 CFA, pluss 500 pildistamine ja RG polnud ka negatiivselt meelestatud, siis lootsin näha midagi huvitavamat, kui ainult mingid igavad kiviseinad (teest 400 meetrit eemal). Aga arvata on, et ega Burkinal pole erilisi ajaloolisi (ja looduslikke) monumente ja üritatakse nendest mõnest võtta, mis võtta annab. Aga kuna ma olin pildistamise eest maksnud, siis tuli ikka klõps ära teha… :)

* * *

Siin väikesed lapsed hüüavad mind nähes "Babuu! Babuu!". See vist tähendab valget meest… :)